Obsah

SČÍTANIE OBYVATEĽOV - Pripomenutie

Typ: ostatné
SČÍTANIE OBYVATEĽOV - Pripomenutie 1Online sčítanie končí 31. marca 2021, nezabudnite preto na túto zákonnú povinnosť.

Online sčítanie končí 31. 03. 2021, t.j. o pár dní.

Ak ste si túto zákonnú povinnosť ešte neplnili, sčítajte seba a pomôžte sčítať sa aj svojim blízkym na stránke www.scitanie.sk.  Sčítať sa  je povinnosť zo zákona.

Sčítavajú sa aj cudzinci, ktorí bývajú v obci na trvalom, prechodnom alebo tolerovanom pobyte. Tiež prosíme, aby ste upozornili na povinnosť sčítať sa svojich členov domácnosti, ktorí sa zdržujú v zahraničí a majú tu trvalý pobyt.

Asistované sčítanie pre osoby, ktoré sú digitálne vylúčene t.j. bez internetu, seniorov, osamelých seniorov, bude vyhlásené prostredníctvom Obecného úradu, potom, čo nám ŠÚ a Úrad verejného zdravotníctva túto dobu  asistovaného sčítania oznámia.

Chceme sa poďakovať tým 88 % obyvateľov, ktorí sa do sčítania zapojili a pomohli s elektronickým sčítaním aj svojim blízkym, teda deťom, seniorom a všetkým osobám, ktoré takúto asistenciu potrebovali.

 Zároveň vyzývame všetkých tých, ktorí sa ešte nesčítali, aby to neodkladali a využili tieto posledné dni. Veríme, že sčítanie bude úspešné. Má totiž priamy dosah na každého jedného z nás, keďže financovanie samospráv je podmienené počtom obyvateľov, ktorý sa zisťuje práve pri sčítaní.

 


Vytvorené: 24. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 24. 3. 2021 16:11
Autor: Správce Webu